Spring 2017 RIAS
Team Schedules - 18U-20U Boys
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-spring17rias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=F850E076-F989-41E4-B2EA-F31B81265642&tournamentguid=5570C029-77E9-42EE-BB52-55FA1A8BCE2B&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D      




  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A19 : MAYS Manchester United - BU19505555055540 25  12  2 0
 A5 : Cherokee Impact Tigers - U19B55553555  38 27  9  4 1
 A26 : Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU19055550505232 7  33  0 0
 A23 : NTH NASA MN Eagles55-2500555230 9  18  1 1
 A27 : Roswell Santos Italy - BU19525050552029 -2  26  4 0
 A21 : NTH NASA MN Blueberries025055055 CS 27 3  26  4 0
 A22 : NTH NASA MN Bullsharks500050 52 17 2  14  0 0
 A25 : NTH NASA QP United05055 0 0 15 -2  18  1 0
 A20 : NTH NASA MN Ajax02550002  14 -3  26  0 0
 A24 : NTH NASA MN Wasps5205-4 0 -4 4 -4  25  0 0
 A4 : Cherokee Impact Crew0050 -4 0 01 -15  31  2 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A3 : Atlanta Fire - BU19 - United552555055037 13  32  0 0
 A9 : Fugees Soccer B19U50555505 232 13  28  0 0
 A1 : All-In Futbol Club Roadrunners-BU19500505502527 3  19  0 0
 A35 : UFA (S) Velocity55255020 226 7  12  0 0
 A34 : UFA (S) Hornets555050002224 -2  30  3 0
 A32 : UFA (M) Gladiators022050055524 11  18  0 0
 A18 : LSA Krystal050502520 19 -2  33  0 0
 A33 : UFA (P) DC United020500550 17 -9  27  1 0
 A2 : Alpharetta Juggernaut0000-200 00-2 -32  58  0 1

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A17 : Lazers SC555555552547 27  11  2 0
 A8 : DDYSC - Clarkston Lions 5505555  CS 30 18  13  0 0
 A29 : SSA Cobb U19B United-Whitworth520225055026 7  23  6 0
 A30 : SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield005220052016 -10  33  2 0
 A16 : Lazers SC5000 2520 CS 14 -5  31  2 0
 A28 : SSA Cobb U19B Crew05520 00 012 -14  36  1 0
 A14 : HCSA Huffaker - BU1905-4-2  05004 -15  36  0 1
 A31 : SSA Paulding 19 coed Leopards000000000 0 -36  119  0 0
 A15 : IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope 20   00-6 -4 -7  12  2 1

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A7 : Dacula Soccer Club - BU19 Burkett555525550542 26  9  1 0
 A36 : UFA Lawrenceville - BU190555055 5 30 17  16  3 0
 A38 : UFA Norcross U19B - River502005555 CS 27 7  26  0 0
 A13 : GSA U19B Shafe - United005550-205523 1  24  0 1
 A11 : Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO2050550   17 1  17  0 0
 A10 : Georgia Futbol Club - BU19 Mendez25 0050 5 17 -2  26  0 0
 A12 : GSA U19B Bullock - Rowdies0 0 502 5012 -8  20  0 0
 A37 : UFA Norcross U19B - Independiente0000000   0 -21  32  0 0
 A6 : Dacula Soccer - BU19 Laczny000000000 0 -35  63  2 0

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690029  Metro North Pk  09:00 AM  4 A20 vs A23NTH NASA MN Ajax 0 vs.NTH NASA MN Eagles1
 690023  Georgia Soccer Park  10:30 AM  3 A9 vs A18Fugees Soccer B19U 10 vs.LSA Krystal0
 690032  Tramore  10:30 AM  10 A28 vs A29SSA Cobb U19B Crew 0 vs.SSA Cobb U19B United-Whitworth6
 690030  Metro North Pk  11:00 AM  4 A21 vs A24NTH NASA MN Blueberries 1 vs.NTH NASA MN Wasps4
 690017  Gary Pirkle  11:00 AM  1 A1 vs A6All-In Futbol Club Roadrunners-BU19 4 vs.Dacula Soccer - BU19 Laczny0
 690019  Bunten Road Park  11:00 AM  1 A3 vs A26Atlanta Fire - BU19 - United 5 vs.Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU194
 690033  South Forsyth  11:00 AM  3 A32 vs A34UFA (M) Gladiators 4 vs.UFA (S) Hornets5
 690031  Metro North Pk  01:00 PM  4 A22 vs A25NTH NASA MN Bullsharks 2 vs.NTH NASA QP United1
 690024  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A10 vs A11Georgia Futbol Club - BU19 Mendez 2 vs.Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO2
 690018  Milton Center  02:15 PM  1 A2 vs A27Alpharetta Juggernaut 3 vs.Roswell Santos Italy - BU196
 690034  South Forsyth  03:00 PM  3 A33 vs A35UFA (P) DC United 0 vs.UFA (S) Velocity3
 690021  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A7 vs A36Dacula Soccer Club - BU19 Burkett 5 vs.UFA Lawrenceville - BU190
 690028  Tramore - CASL  03:30 PM  2 A19 vs A31MAYS Manchester United - BU19 13 vs.SSA Paulding 19 coed Leopards0
 690020  Badger Creek Complex  03:30 PM  3 A4 vs A5Cherokee Impact Crew 1 vs.Cherokee Impact Tigers - U19B8
 690026  North Mount Carmel Park  04:00 PM  1 A14 vs A17HCSA Huffaker - BU19 1 vs.Lazers SC5
 690022  Wade Walker Park  04:30 PM  2 A8 vs A15DDYSC - Clarkston Lions   vs.IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope 
 690027  PAC  06:00 PM  2 A16 vs A30Lazers SC 3 vs.SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield1
 690035  Summerour Middle School  06:30 PM  1 A37 vs A38UFA Norcross U19B - Independiente 0 vs.UFA Norcross U19B - River2

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690049  Metro North Pk  09:00 AM  4 A20 vs A21NTH NASA MN Ajax 3 vs.NTH NASA MN Blueberries3
 690040  Badger Creek Complex  09:00 AM  5 A5 vs A19Cherokee Impact Tigers - U19B 4 vs.MAYS Manchester United - BU192
 690053  Braly  09:00 AM  21 A31 vs A28SSA Paulding 19 coed Leopards 0 vs.SSA Cobb U19B Crew13
 690036  Allen Creek  10:30 AM  3 A18 vs A1LSA Krystal 5 vs.All-In Futbol Club Roadrunners-BU193
 690050  Metro North Pk  11:00 AM  4 A23 vs A22NTH NASA MN Eagles 2 vs.NTH NASA MN Bullsharks0
 690037  South Forsyth  11:00 AM  4 A35 vs A2UFA (S) Velocity 5 vs.Alpharetta Juggernaut0
 690051  Metro North Pk  01:00 PM  4 A24 vs A27NTH NASA MN Wasps 4 vs.Roswell Santos Italy - BU194
 690054  South Forsyth  01:00 PM  4 A32 vs A33UFA (M) Gladiators 1 vs.UFA (P) DC United1
 690042  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A8 vs A12DDYSC - Clarkston Lions 3 vs.GSA U19B Bullock - Rowdies0
 690038  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  4 A37 vs A3UFA Norcross U19B - Independiente 0 vs.Atlanta Fire - BU19 - United3
 690039  Noonday Park  03:00 PM  01 A25 vs A4NTH NASA QP United 4 vs.Cherokee Impact Crew1
 690043  South Forsyth  03:00 PM  4 A34 vs A9UFA (S) Hornets 5 vs.Fugees Soccer B19U3
 690046  North Mount Carmel Park  03:00 PM  1 A14 vs A16HCSA Huffaker - BU19 4 vs.Lazers SC1
 690045  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A36 vs A11UFA Lawrenceville - BU19 8 vs.Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO1
 690041  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A6 vs A7Dacula Soccer - BU19 Laczny 2 vs.Dacula Soccer Club - BU19 Burkett8
 690044  GSA  04:30 PM  Mill A13 vs A10GSA U19B Shafe - United 2 vs.Georgia Futbol Club - BU19 Mendez4
 690052  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  4 A38 vs A26UFA Norcross U19B - River 5 vs.Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU197
 690048  PAC  06:00 PM  6 A17 vs A30Lazers SC 5 vs.SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield0
 690047  Arizona Avenue  06:30 PM  1 A15 vs A29IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope 2 vs.SSA Cobb U19B United-Whitworth2

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690062  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A10 vs A12Georgia Futbol Club - BU19 Mendez   vs.GSA U19B Bullock - Rowdies 
 690070  Jones Briddge Park  12:00 PM  1 A26 vs A37Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU19 5 vs.UFA Norcross U19B - Independiente2
 690069  Groveway Community Park  12:30 PM  UP A27 vs A22Roswell Santos Italy - BU19 1 vs.NTH NASA MN Bullsharks0
 690068  Metro North Pk  01:00 PM  1 A21 vs A23NTH NASA MN Blueberries 8 vs.NTH NASA MN Eagles1
 690067  Metro North Pk  03:00 PM  1 A24 vs A20NTH NASA MN Wasps 3 vs.NTH NASA MN Ajax4
 690066  PAC  04:00 PM  5 A16 vs A17Lazers SC 3 vs.Lazers SC12
 690073  Matt Community Park  05:00 PM  3 A34 vs A33UFA (S) Hornets 5 vs.UFA (P) DC United1
 690064  Whitlock  05:00 PM  8 A30 vs A14SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield 3F vs.HCSA Huffaker - BU19
Forfeited Game
0
 690055  Gary Pirkle  06:00 PM  1 A1 vs A9All-In Futbol Club Roadrunners-BU19 1 vs.Fugees Soccer B19U3
 690072  Matt Community Park  07:00 PM  3 A35 vs A32UFA (S) Velocity 0 vs.UFA (M) Gladiators0

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690096  Badger Creek Complex  12:50 PM  3 A4 vs A31Cherokee Impact Crew 19 vs.SSA Paulding 19 coed Leopards1
 690109  Metro North Pk  01:00 PM  1 A22 vs A24NTH NASA MN Bullsharks 1 vs.NTH NASA MN Wasps3
 690097  Badger Creek Complex  02:25 PM  3 A5 vs A27Cherokee Impact Tigers - U19B 6 vs.Roswell Santos Italy - BU190
 690126  Allen Creek  02:45 PM  1 A18 vs A33LSA Krystal 2 vs.UFA (P) DC United3
 690106  Tramore - CASL  03:00 PM  1 A19 vs A29MAYS Manchester United - BU19 5 vs.SSA Cobb U19B United-Whitworth2

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690088  Metro North Pk  09:00 AM  3 A20 vs A37NTH NASA MN Ajax 6 vs.UFA Norcross U19B - Independiente1
 690080  Bethesda Park  09:00 AM  Bute A10 vs A7Georgia Futbol Club - BU19 Mendez 1 vs.Dacula Soccer Club - BU19 Burkett7
 690079  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A6 vs A18Dacula Soccer - BU19 Laczny 2 vs.LSA Krystal10
 690075  Milton Center  09:45 AM  1 A2 vs A26Alpharetta Juggernaut 5 vs.Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU197
 690087  Tramore - CASL  10:00 AM  2 A19 vs A25MAYS Manchester United - BU19 6 vs.NTH NASA QP United0
 690077  East Roswell Park  10:45 AM  2 A27 vs A4Roswell Santos Italy - BU19 3 vs.Cherokee Impact Crew2
 690089  Metro North Pk  11:00 AM  3 A22 vs A21NTH NASA MN Bullsharks 6 vs.NTH NASA MN Blueberries2
 690086  Tramore  12:45 PM  10 A28 vs A16SSA Cobb U19B Crew 1 vs.Lazers SC0
 690090  Metro North Pk  01:00 PM  3 A23 vs A24NTH NASA MN Eagles 4F vs.NTH NASA MN Wasps
Forfeited Game
0
 690074  Gary Pirkle  01:00 PM  1 A1 vs A33All-In Futbol Club Roadrunners-BU19 2 vs.UFA (P) DC United1
 690083  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A11 vs A13Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO 2 vs.GSA U19B Shafe - United1
 690084  GSA  02:00 PM  Spen A12 vs A36GSA U19B Bullock - Rowdies 0 vs.UFA Lawrenceville - BU196
 690091  Tramore  02:45 PM  10 A29 vs A30SSA Cobb U19B United-Whitworth 3 vs.SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield3
 690078  Braly  03:00 PM  21 A31 vs A5SSA Paulding 19 coed Leopards 1 vs.Cherokee Impact Tigers - U19B12
 690081  Wade Walker Park  03:00 PM  10 A8 vs A14DDYSC - Clarkston Lions 5 vs.HCSA Huffaker - BU192
 690092  Matt Community Park  03:30 PM  4 A34 vs A35UFA (S) Hornets 1 vs.UFA (S) Velocity4
 690082  Southeast Athletic Complex  04:00 PM  8 A9 vs A32Fugees Soccer B19U 3 vs.UFA (M) Gladiators2
 690076  Summerour Middle School  04:30 PM  1 A38 vs A3UFA Norcross U19B - River 3 vs.Atlanta Fire - BU19 - United3
 690085  PAC  06:00 PM  6 A17 vs A15Lazers SC 5 vs.IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope1

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690101  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A36 vs A10UFA Lawrenceville - BU19 9 vs.Georgia Futbol Club - BU19 Mendez2
 690111  Whitlock  01:30 PM  8 A30 vs A28SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield 5 vs.SSA Cobb U19B Crew5
 690094  Webb Bridge Park  01:45 PM  1 A2 vs A34Alpharetta Juggernaut 0 vs.UFA (S) Hornets6
 690099  PAC  02:00 PM  5 A17 vs A8Lazers SC 3 vs.DDYSC - Clarkston Lions2
 690105  Allen Creek  02:45 PM  3 A18 vs A32LSA Krystal 0 vs.UFA (M) Gladiators3
 690110  Metro North Pk  03:00 PM  1 A23 vs A26NTH NASA MN Eagles 1 vs.Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU192
 690100  South Forsyth  03:00 PM  2 A33 vs A9UFA (P) DC United 0 vs.Fugees Soccer B19U5
 690115  Metro North Pk  05:00 PM  1 A24 vs A4NTH NASA MN Wasps   vs.Cherokee Impact Crew 
 690093  South Forsyth  05:00 PM  2 A35 vs A1UFA (S) Velocity 1 vs.All-In Futbol Club Roadrunners-BU190
 690098  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A37 vs A7UFA Norcross U19B - Independiente 0 vs.Dacula Soccer Club - BU19 Burkett4
 690095  Scott Hudgens Park  05:30 PM  1 A3 vs A6Atlanta Fire - BU19 - United 13 vs.Dacula Soccer - BU19 Laczny1

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690060  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A7 vs A18Dacula Soccer Club - BU19 Burkett 2 vs.LSA Krystal2
 690104  Arizona Avenue  03:30 PM  2 A15 vs A16IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope   vs.Lazers SC 

Bracket - Sunday, April 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690122  GSA  01:00 PM  Spen A12 vs A14GSA U19B Bullock - Rowdies   vs.HCSA Huffaker - BU19 

Bracket - Sunday, April 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690118  Jones Briddge Park  05:00 PM  1 A26 vs A7Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU19 0 vs.Dacula Soccer Club - BU19 Burkett4

Bracket - Saturday, April 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690147  Metro North Pk  09:00 AM  1 A21 vs A27NTH NASA MN Blueberries 2 vs.Roswell Santos Italy - BU190
 690141  GSA  09:00 AM  Spen A13 vs A36GSA U19B Shafe - United 2 vs.UFA Lawrenceville - BU191
 690139  Bethesda Park  10:00 AM  Bute A10 vs A38Georgia Futbol Club - BU19 Mendez 3 vs.UFA Norcross U19B - River0
 690145  Allen Creek  10:30 AM  2 A18 vs A34LSA Krystal 5 vs.UFA (S) Hornets1
 690148  Metro North Pk  11:00 AM  1 A24 vs A26NTH NASA MN Wasps 0 vs.Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU1911
 690133  Bunten Road Park  11:00 AM  1 A3 vs A35Atlanta Fire - BU19 - United 2 vs.UFA (S) Velocity0
 690140  GSA  11:00 AM  Spen A12 vs A37GSA U19B Bullock - Rowdies 3 vs.UFA Norcross U19B - Independiente2
 690143  PAC  12:00 PM  6 A16 vs A29Lazers SC 2 vs.SSA Cobb U19B United-Whitworth2
 690149  Noonday Park  01:00 PM  02 A25 vs A28NTH NASA QP United 7 vs.SSA Cobb U19B Crew0
 690142  North Mount Carmel Park  01:00 PM  1 A14 vs A15HCSA Huffaker - BU19   vs.IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope 
 690138  Wade Walker Park  01:00 PM  2 A8 vs A30DDYSC - Clarkston Lions 9 vs.SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield1
 690136  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A6 vs A9Dacula Soccer - BU19 Laczny 2 vs.Fugees Soccer B19U7
 690146  Tramore - CASL  02:00 PM  2 A19 vs A23MAYS Manchester United - BU19 4 vs.NTH NASA MN Eagles0
 690144  Braly  03:00 PM  21 A31 vs A17SSA Paulding 19 coed Leopards 1 vs.Lazers SC10
 690137  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A7 vs A11Dacula Soccer Club - BU19 Burkett 2 vs.Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO0
 690131  Matt Community Park  07:00 PM  3 A32 vs A1UFA (M) Gladiators 0 vs.All-In Futbol Club Roadrunners-BU191

Bracket - Sunday, April 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690065  Arizona Avenue  03:00 PM  1 A15 vs A28IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope   vs.SSA Cobb U19B Crew 
 690063  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A38 vs A11UFA Norcross U19B - River 0 vs.Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO6

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690107  Noonday Park  07:00 PM  02 A25 vs A20NTH NASA QP United 3 vs.NTH NASA MN Ajax1

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690156  Bethesda Park  08:00 AM  Bute A10 vs A8Georgia Futbol Club - BU19 Mendez 3 vs.DDYSC - Clarkston Lions6
 690153  Badger Creek Complex  09:55 AM  3 A5 vs A32Cherokee Impact Tigers - U19B 2 vs.UFA (M) Gladiators1
 690162  South Forsyth  11:00 AM  4 A35 vs A18UFA (S) Velocity 1 vs.LSA Krystal1
 690155  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A7 vs A9Dacula Soccer Club - BU19 Burkett 8 vs.Fugees Soccer B19U1
 690165  Jones Briddge Park  12:15 PM  1 A26 vs A21Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU19 2 vs.NTH NASA MN Blueberries7
 690152  South Forsyth  01:00 PM  4 A33 vs A4UFA (P) DC United 3F vs.Cherokee Impact Crew
Forfeited Game
0
 690160  Braly  01:00 PM  21 A31 vs A16SSA Paulding 19 coed Leopards 4 vs.Lazers SC9
 690168  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A36 vs A37UFA Lawrenceville - BU19 9 vs.UFA Norcross U19B - Independiente1
 690159  Tramore  02:00 PM  10 A29 vs A14SSA Cobb U19B United-Whitworth 5 vs.HCSA Huffaker - BU191
 690154  Bethesda Park  02:00 PM  Bute A11 vs A6Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO 6 vs.Dacula Soccer - BU19 Laczny1
 690157  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  4 A38 vs A12UFA Norcross U19B - River 3 vs.GSA U19B Bullock - Rowdies1
 690166  Metro North Pk  03:00 PM  4 A23 vs A30NTH NASA MN Eagles 4 vs.SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield0
 690151  South Forsyth  03:00 PM  4 A34 vs A3UFA (S) Hornets 2 vs.Atlanta Fire - BU19 - United4
 690163  Metro North Pk  04:00 PM  1 A22 vs A19NTH NASA MN Bullsharks 1 vs.MAYS Manchester United - BU193
 690164  Grimes Bridge  04:00 PM  2 A27 vs A20Roswell Santos Italy - BU19 2 vs.NTH NASA MN Ajax1
 690167  Metro North Pk  05:00 PM  4 A24 vs A25NTH NASA MN Wasps   vs.NTH NASA QP United 
 690161  PAC  06:00 PM  6 A17 vs A28Lazers SC 3 vs.SSA Cobb U19B Crew0
 690158  Arizona Avenue  07:30 PM  2 A15 vs A13IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope 1 vs.GSA U19B Shafe - United2

Bracket - Sunday, April 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690124  Whitlock  01:00 PM  8 A30 vs A15SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield 3 vs.IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope1
 690134  Badger Creek Complex  01:35 PM  3 A4 vs A22Cherokee Impact Crew   vs.NTH NASA MN Bullsharks 
 690135  Metro North Pk  04:30 PM  3 A20 vs A5NTH NASA MN Ajax 2 vs.Cherokee Impact Tigers - U19B11
 690132  Matt Community Park  07:00 PM  4 A33 vs A2UFA (P) DC United 5 vs.Alpharetta Juggernaut2

Bracket - Friday, April 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690116  Badger Creek Complex  07:00 PM  3 A5 vs A21Cherokee Impact Tigers - U19B 6 vs.NTH NASA MN Blueberries2

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690182  Metro North Pk  09:00 AM  1 A21 vs A25NTH NASA MN Blueberries 5 vs.NTH NASA QP United2
 690171  Georgia Soccer Park  09:00 AM  2 A9 vs A3Fugees Soccer B19U 13 vs.Atlanta Fire - BU19 - United6
 690177  GSA  09:00 AM  Schr A12 vs A15GSA U19B Bullock - Rowdies 0F vs.IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope
Forfeited Game
0
 690169  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 A7 vs A1Dacula Soccer Club - BU19 Burkett 2 vs.All-In Futbol Club Roadrunners-BU193
 690187  Grimes Bridge  10:30 AM  1 A27 vs A35Roswell Santos Italy - BU19 4 vs.UFA (S) Velocity2
 690186  Jones Briddge Park  11:00 AM  1 A26 vs A33Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU19 7 vs.UFA (P) DC United1
 690175  Wade Walker Park  11:00 AM  2 A8 vs A11DDYSC - Clarkston Lions 3 vs.Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO1
 690174  GSA  11:00 AM  Schr A13 vs A6GSA U19B Shafe - United 7 vs.Dacula Soccer - BU19 Laczny0
 690184  Tramore  12:00 PM  10 A29 vs A23SSA Cobb U19B United-Whitworth 3 vs.NTH NASA MN Eagles6
 690181  Allen Creek  01:30 PM  1 A18 vs A36LSA Krystal 2 vs.UFA Lawrenceville - BU198
 690178  Tramore  02:00 PM  10 A28 vs A14SSA Cobb U19B Crew 1 vs.HCSA Huffaker - BU1910
 690170  Webb Bridge Park  02:15 PM  1 A2 vs A38Alpharetta Juggernaut 2 vs.UFA Norcross U19B - River9
 690172  Badger Creek Complex  03:00 PM  3 A4 vs A32Cherokee Impact Crew 3 vs.UFA (M) Gladiators7
 690185  Whitlock  04:00 PM  8 A30 vs A24SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield 0F vs.NTH NASA MN Wasps
Forfeited Game
0
 690183  Tramore  04:00 PM  10 A31 vs A22SSA Paulding 19 coed Leopards 1 vs.NTH NASA MN Bullsharks14
 690061  GSA  04:00 PM  Spen A13 vs A8GSA U19B Shafe - United 3 vs.DDYSC - Clarkston Lions8
 690176  Summerour Middle School  06:30 PM  1 A37 vs A10UFA Norcross U19B - Independiente   vs.Georgia Futbol Club - BU19 Mendez 
 690173  Fowler Park  07:00 PM  5 A34 vs A5UFA (S) Hornets 0 vs.Cherokee Impact Tigers - U19B4

Bracket - Sunday, April 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690179  McCurry Park  02:00 PM  24 A16 vs A20Lazers SC 2 vs.NTH NASA MN Ajax2
 690071  Tramore  03:00 PM  10 A29 vs A31SSA Cobb U19B United-Whitworth 13 vs.SSA Paulding 19 coed Leopards0
 690123  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A38 vs A13UFA Norcross U19B - River 4 vs.GSA U19B Shafe - United0
 690117  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A10Dacula Soccer - BU19 Laczny 0 vs.Georgia Futbol Club - BU19 Mendez5
 690058  Badger Creek Complex  04:00 PM  3 A5 vs A25Cherokee Impact Tigers - U19B   vs.NTH NASA QP United 
 690180  McCurry Park  04:00 PM  24 A17 vs A19Lazers SC 1 vs.MAYS Manchester United - BU190
 690056  Milton Center  04:15 PM  1 A2 vs A3Alpharetta Juggernaut 3 vs.Atlanta Fire - BU19 - United7
 690102  Bethesda Park  05:00 PM  Bute A11 vs A12Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO   vs.GSA U19B Bullock - Rowdies 

Bracket - Friday, May 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690121  Bethesda Park  07:00 PM  Park A11 vs A37Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO   vs.UFA Norcross U19B - Independiente 

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690195  Southeast Athletic Complex  03:00 AM  8 A9 vs A10Fugees Soccer B19U   vs.Georgia Futbol Club - BU19 Mendez 
 690193  GSA  09:00 AM  Spen A13 vs A7GSA U19B Shafe - United 0 vs.Dacula Soccer Club - BU19 Burkett1
 690204  LakePoint Sports Center  11:00 AM  13 A25 vs A29NTH NASA QP United 0 vs.SSA Cobb U19B United-Whitworth3
 690205  Jones Briddge Park  11:00 AM  1 A26 vs A34Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU19 3 vs.UFA (S) Hornets3
 690197  North Mount Carmel Park  11:00 AM  1 A14 vs A38HCSA Huffaker - BU19 4 vs.UFA Norcross U19B - River10
 690194  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A36 vs A8UFA Lawrenceville - BU19   vs.DDYSC - Clarkston Lions 
 690192  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A12Dacula Soccer - BU19 Laczny 0 vs.GSA U19B Bullock - Rowdies3
 690201  Whitlock  01:15 PM  8 A30 vs A21SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield 2 vs.NTH NASA MN Blueberries3
 690189  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  4 A37 vs A2UFA Norcross U19B - Independiente   vs.Alpharetta Juggernaut 
 690202  Metro North Pk  03:00 PM  3 A23 vs A31NTH NASA MN Eagles 16 vs.SSA Paulding 19 coed Leopards0
 690199  Tramore - CASL  04:00 PM  2 A19 vs A16MAYS Manchester United - BU19 5 vs.Lazers SC2
 690203  Tramore  04:15 PM  10 A28 vs A24SSA Cobb U19B Crew   vs.NTH NASA MN Wasps 
 690200  Metro North Pk  05:00 PM  3 A22 vs A17NTH NASA MN Bullsharks 1 vs.Lazers SC1
 690191  South Forsyth  05:00 PM  3 A33 vs A5UFA (P) DC United   vs.Cherokee Impact Tigers - U19B 
 690188  Bunten Road Park  05:30 PM  1 A3 vs A1Atlanta Fire - BU19 - United 4 vs.All-In Futbol Club Roadrunners-BU191
 690198  Arizona Avenue  06:00 PM  1 A15 vs A20IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope   vs.NTH NASA MN Ajax 
 690190  South Forsyth  07:00 PM  3 A35 vs A4UFA (S) Velocity   vs.Cherokee Impact Crew 

Bracket - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690112  Gary Pirkle  09:00 AM  2 A1 vs A34All-In Futbol Club Roadrunners-BU19 2 vs.UFA (S) Hornets2
 690128  Metro North Pk  01:00 PM  3 A20 vs A22NTH NASA MN Ajax   vs.NTH NASA MN Bullsharks 
 690114  Bunten Road Park  01:00 PM  1 A3 vs A36Atlanta Fire - BU19 - United 3 vs.UFA Lawrenceville - BU195
 690120  Georgia Soccer Park  01:00 PM  2 A9 vs A35Fugees Soccer B19U 4 vs.UFA (S) Velocity4
 690119  PAC  01:00 PM  6 A16 vs A8Lazers SC CS vs.DDYSC - Clarkston LionsCS
 690127  Tramore  01:00 PM  10 A28 vs A19SSA Cobb U19B Crew 1 vs.MAYS Manchester United - BU195
 690129  Grimes Bridge  02:45 PM  2 A27 vs A23Roswell Santos Italy - BU19 1 vs.NTH NASA MN Eagles1
 690108  Metro North Pk  03:00 PM  3 A21 vs A38NTH NASA MN Blueberries CS vs.UFA Norcross U19B - RiverCS
 690130  Noonday Park  03:00 PM  01 A25 vs A31NTH NASA QP United   vs.SSA Paulding 19 coed Leopards 
 690103  North Mount Carmel Park  03:00 PM  3 A14 vs A13HCSA Huffaker - BU19 0 vs.GSA U19B Shafe - United6
 690125  Tramore  03:00 PM  10 A29 vs A17SSA Cobb U19B United-Whitworth 2 vs.Lazers SC4
 690113  Fowler Park  05:00 PM  10 A32 vs A2UFA (M) Gladiators 8 vs.Alpharetta Juggernaut2

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690057  Badger Creek Complex  07:00 PM  5 A4 vs A19Cherokee Impact Crew 1 vs.MAYS Manchester United - BU195

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690206  South Forsyth  09:00 AM  1 A32 vs A27UFA (M) Gladiators 5 vs.Roswell Santos Italy - BU191
 690059  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A36 vs A6UFA Lawrenceville - BU19   vs.Dacula Soccer - BU19 Laczny 
 690196  Bethesda Park  10:00 AM  Park A11 vs A18Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO   vs.LSA Krystal 
 690025  GSA  10:00 AM  Schr A12 vs A13GSA U19B Bullock - Rowdies 3 vs.GSA U19B Shafe - United6
 690150  Gary Pirkle  03:30 PM  1 A1 vs A2All-In Futbol Club Roadrunners-BU19 5 vs.Alpharetta Juggernaut1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.