Username: 
  Password: 


Shown below is the list of accepted teams for the Spring 2017 RIAS tournament for the age group.

   
18U-20U Boys 38 - Accepted Teams
Group Club/Team Name City Team ID  Head Coach
 A1 All-In Futbol Club Roadrunners-BU19 Suwanee 0Y279-02RB19-0206   Luca Salerno
 A2 Alpharetta Juggernaut Alpharetta 0Y105-02RB18-1653   Bill Drmacich
 A3 Atlanta Fire - BU19 - United Buford 0Y110-01RB19-0121   Francisco Mormeneo
 A4 Cherokee Impact Crew Canton 0Y145-01RB19-1974   Antonio Armador
 A5 Cherokee Impact Tigers - U19B Canton 0Y145-01RB19-1971   Alberto Risco
 A6 Dacula Soccer - BU19 Laczny Dacula 0Y158-01RB19-8532   Szymon Laczny
 A7 Dacula Soccer Club - BU19 Burkett Buford 0Y158-01RB19-8531   Kenneth Burkett
 A8 DDYSC - Clarkston Lions Roswell 0Y159-01RB19-0656   Lanre Adefolaju
 A9 Fugees Soccer B19U Clarkston 0Y287-01RB19-0018   Luma Mufleh
 A10 Georgia Futbol Club - BU19 Mendez Lawrenceville 0Y167-01RB19-5614   Francisco Mendez
 A11 Georgia Futbol Club - BU19-COSTELLO Loganville 0Y167-01RB19-5630   Joseph Costello
 A12 GSA U19B Bullock - Rowdies Lilburn 0Y174-02RB19-2007   John Bullock
 A13 GSA U19B Shafe - United Snellville 0Y174-02RB19-2075   Chug Shafe
 A14 HCSA Huffaker - BU19 Hampton 0Y179-01RB19-4305   Chris Huffaker
 A15 IAFC Coed U19/20 Dowd/Pope Atlanta 0Y113-02RB19-1083   Larry Dowd
 A16 Lazers SC Newnan 0Y204-03RB18-1801   Matthew Pearce
 A17 Lazers SC Newnan 0Y204-03RB19-2001   Matthew Pearce
 A18 LSA Krystal Gainesville 0Y188-01RB19-0206   Antonio Perez
 A19 MAYS Manchester United - BU19 Marietta 0Y152-01RB19-0457   Paulo Ramirez
 A20 NTH NASA MN Ajax Marietta 0Y198-01RB19-1718   David Hanlon
 A21 NTH NASA MN Blueberries n/a 0Y198-01RB19-1762   Roei Levi
 A22 NTH NASA MN Bullsharks Acworth 0Y198-01RB19-1719   Ryan Harrelson
 A23 NTH NASA MN Eagles Roswell 0Y198-01RB19-1728   Jason Beville
 A24 NTH NASA MN Wasps Marietta 0Y198-01RB19-1763   John Yoon
 A25 NTH NASA QP United Atlanta 0Y198-04RB19-1564   Scott Hakim
 A26 Peachtree Corners Football Club - 0Y243 - BU19 Norcross 0Y243-01RB19-1307   Oscar Jaimes-Ortiz
 A27 Roswell Santos Italy - BU19 Roswell 0Y210-01RB19-1294   Jose Gonzalez
 A28 SSA Cobb U19B Crew Acworth 0Y160-11RB19-2206   Don Geiger
 A29 SSA Cobb U19B United-Whitworth Powder Springs, Georgia 0Y160-11RB19-2155   Troy Whitworth
 A30 SSA Coweta Rec - BU19 Fairfield Sharpsburg 0Y160-62RB19-2306   Victor Milewski
 A31 SSA Paulding 19 coed Leopards Dallas 0Y160-63RB19-0014   Jenna Curtis
 A32 UFA (M) Gladiators Cumming 0Y111-0DRB18-6335   Jon Ringler
 A33 UFA (P) DC United Cumming 0Y111-0DRB18-6360   Matt Phillips
 A34 UFA (S) Hornets Cumming 0Y111-0DRB18-6888   Dennis Johnson
 A35 UFA (S) Velocity Cumming 0Y111-0DRB19-6816   Tim Duff
 A36 UFA Lawrenceville - BU19 Lithonia 0Y111-16RB19-0020   Anani Amaizo
 A37 UFA Norcross U19B - Independiente Norcross 0Y111-12RB19-2236   Carlos Maisonet
 A38 UFA Norcross U19B - River Duluth 0Y111-12RB19-2235   Gregory Grant